Utrzymanie porządku na stanowisku pracy nie jest wyłącznie sprawą estetyki i ergonomii. Sprzątanie linii produkcyjnych oraz innych miejsc wykorzystywanych w przemyśle jest kluczowe pod względem bezpieczeństwa personelu. Regularne usuwanie zabrudzeń świadczy o trosce pracodawcy o zdrowie pracowników oraz chęci utrzymania linii produkcyjnej w dobrym stanie technicznym. Cena usługi to niewielki wydatek w porównaniu z kosztami ewentualnych przestojów, będących skutkiem awarii lub wypadku.
Czysta przestrzeń to bezpieczne miejsce pracy. Zadbaj o porządek razem z nami i powierz usługę sprzątania profesjonalistom.
Czyszczenie przemysłowe – co to?
Czyszczeniem przemysłowym nazywamy czynności, polegające na usuwaniu zanieczyszczeń powstałych w obiektach przemysłowych wskutek prowadzonej tam działalności. Kwestia ta dotyczy m.in. obiektów przemysłowych, takich jak fabryki, elektrownie, magazyny.
Czyszczenie linii produkcyjnych – zalety
Czyszczenie przemysłowe – niezależnie od branży – przynosi efekty w postaci pełnej optymalizacji procesów produkcyjnych. Redukuje czas produkcji oraz ma bezpośredni wpływ na pracę urządzeń. Istotną kwestią jest również to, że czyszczenie przemysłowe przekłada się na jakość produkcji oraz bezpieczeństwo i higienę personelu.
Sprzątanie linii produkcyjnych – metody
Metody wykorzystywane przy czyszczeniu linii produkcyjnych, to:
- czyszczenie linii produkcyjnej suchym lodem;
- czyszczenie linii produkcyjnej przy użyciu pianowania;
- czyszczenie linii produkcyjnych systemami parowymi;
- hydrodynamiczne czyszczenie linii produkcyjnych;
- mycie linii produkcyjnej przy użyciu chemii aktywnej (również dedykowanej do kontaktu z żywnością);
- ręczne sprzątanie linii produkcyjnych;
- czyszczenie maszyn poprzez sodowanie.
W zależności od charakteru przedsiębiorstwa i rodzaju zabrudzeń dobieramy najskuteczniejszy sposób czyszczenia. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest w tym przypadku czyszczenie suchą parą.
Mycie suchą parą – na czym polega?
Sucha para jest znakomitym środkiem czyszczącym. Ma ona temperaturę wyższą niż temperatura wrzenia cieczy przy określonym ciśnieniu. Sprawdza się zarówno przy myciu, jak i dezynfekcji.
Wytwornica podgrzewa wodę do temperatury około 180°C, jednak para u wylotu dyszy ma 80-120°C (w zależności od temperatury otoczenia, długości węża itp.). Czyszczenie suchą parą umożliwia skuteczne usuwanie tłuszczu. Para rozpuszcza brud i usuwa mikroorganizmy. Cechą tego procesu jest niska wilgotność pary, co przekłada się na możliwość jej stosowania w miejscach, w których odprowadzanie wody byłoby utrudnione, bądź niemożliwe.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest niskie ciśnienie. Z reguły wartość ta mieści się w zakresie 6-10 atmosfer. Para wnika więc we wszystkie, nawet trudno dostępne zakamarki, ale nie powoduje uszkodzeń delikatnych elementów. Strumień nie wywołuje też niepożądanych rozbryzgów.
Sprzątanie linii produkcyjnych – elementy podlegające czyszczeniu
Przeprowadzamy kompleksowe czyszczenie linii. Zazwyczaj myciu i konserwacji podlegają elementy, takie jak:
- taśmy przenośnikowe oraz transportery rolkowe, siatkowe, plastikowe i gumowe;
- silniki i turbiny;
- wyciągi wentylacyjne oraz odciągi maszynowe;
- systemy grzewcze i wymienniki ciepła;
- centrale wentylacyjne.
Czyszczenie linii produkcyjnych – dla kogo?
Zapotrzebowanie na nasze usługi jest w wielu segmentach. Branże, z którymi współpracujemy to:
- przemysł motoryzacyjny,
- przemysł ciężki,
- przemysł spożywczy,
- energetyka,
- przemysł lotniczy,
- przemysł lakierniczy,
- przemył gumowy,
- przetwórstwo tworzyw sztucznych,
- drukarnie,
- rolnictwo,
- renowacja zabytków,
- ogólna konserwacja.
Czyszczenie przemysłowe – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
Nasze wykwalifikowane zespoły czyszczące przeprowadzają sprzątanie linii produkcyjnej w trakcie pracy linii lub podczas przestojów technologicznych. Dopasowane metody i technologie, pozwalają na sprawne i bezpieczne osiąganie zamierzonych efektów.